Logo Najwyższej Izby Kontroli

NIK po raz kolejny zagrała w Największej Orkiestrze Świata

2019-01-14 08:00:00

Jak co roku, Najwyższa Izba Kontroli wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas 27. Finału WOŚP wylicytowano piękne przedmioty, przekazane przez Prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Dzięki Państwa hojności kwota 5900 złotych w całości zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grającej w tym roku dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W związku z wydarzeniami w Gdańsku podczas Finału WOŚP, Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski wraz ze współpracownikami przekazuje słowa wsparcia dla Prezydenta Pawła Adamowicza i jego Najbliższych.

Dary przekazane przez NIK mają szczególny charakter, bowiem przypominają one o jubileuszu 100-lecia Izby, przypadającym 7 lutego 2019 roku.

W ramach wsparcia Orkiestry Prezes Najwyższej Izby Kontroli przekazał na aukcję artystyczną akwarelę, przedstawiającą siedzibę Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie:

https://aukcje.wosp.org.pl/akwarela-i-rocznicowe-pioro-od-prezesa-nik-i8685709

Na drugiej aukcji wystawiony został przedmiot o wartości historycznej - fragment kontuszowego pasa słuckiego, ręcznie wyszywanego, ozdobnie oprawiony. Pas ma certyfikat, potwierdzający, że został faktycznie wykonany w Słucku:

https://aukcje.wosp.org.pl/ozdobny-pas-kontuszowy-i-pioro-od-prezesa-nik-i8685853

Do każdego z tych przedmiotów dołączone zostało pióro sygnowane oficjalnym logo rocznicy 100-lecia NIK oraz osobiste podziękowanie od prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Jak co roku Prezes NIK tradycyjnie kwestował także w Łodzi. Prezes odpowiedział m.in. na zaproszenie organizatorów akcji 27 Licytacji na 27. Finał .

Wielka aukcja, zorganizowana przez Pokojowy Patrol WOŚP, odbyła się w sobotę, w rotundzie łódzkiej Manufaktury. Prezes Krzysztof Kwiatkowski wystawił na niej unikatowy, porcelanowy, pięknie malowany talerz w eleganckim etui.

 Prezes NIK z ozdobnym talerzem wystawionym na licytację Prezes NIK w trakcie licytacji w łódzkiej Manufakturze
Prezes NIK kwestuje w Łodzi Prezes NIK kwestuje w Łodzi 2
Prezes NIK kwestuje w Łodzi 3 Prezes NIK kwestuje w Łodzi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pierwszy raz zagrała 3 stycznia 1993 roku - i zebrała wówczas na sprzęt kardiologiczny dla najmłodszych pacjentów ogromną na tamte czasy sumę - w przeliczeniu na kwoty po denominacji - blisko dwóch i pół miliona złotych. Od tamtego czasu WOŚP niemal co roku biła rekord uzbieranych pieniędzy - w zeszłorocznym, 26. Finale przekroczyła 105,5 mln zł.

Głównym tematem zbiórek Orkiestry jest pomoc medyczna dla noworodków i najmłodszych dzieci. Wielokrotnie Orkiestra zagrała też dla dzieci - ofiar wypadków, pięciokrotnie dla seniorów, a raz - na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych. Raz, w 2010 roku, podczas dodatkowej akcji letniej, przeprowadziła także zbiórkę pod hasłem „Stop powodziom!”.

Wygenerowano: 2019-06-20 05:51:48