Pasjonaci wiedzy w NIK

Pasjonaci wiedzy w NIK

Zaangażowani, pełni entuzjazmu, ciekawi zawodu kontrolera pasjonaci wiedzy – tak w kilku słowach można opisać studentów I, II i III roku Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy przyjechali do centrali NIK z Piotrkowa Trybunalskiego.

Studentów przywitała Jolanta Kruszewska - doradca dyrektora biura, a jednocześnie organizatorka lekcji w NIK. Już w holu goście otrzymali pierwszą dawkę wiedzy o historii budynku, a także o Znakach Polski Walczącej. Z minuty na minutę robiło się coraz ciekawiej. Czas płynął tak szybko, że nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny – mówili studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Studenci byli w doskonałych humorach, ponieważ w quizie z wiedzy o NIK wypadli bardzo dobrze. Zachwyceni nagrodami, dziękowali organizatorce za jasny i rzeczowy przekaz dotyczący nie tylko funkcjonowania Izby i jej prezesów, ale i obowiązków kontrolera oraz podejmowanych przez Izbę tematów kontroli.

Młodzi ludzie przyznali później, że zmienił się w ich wyobraźni obraz instytucji, z nieprzystępnej na przyjazną zwykłym obywatelom, a jednocześnie konieczną w demokratycznym państwie. Zrozumieli, że NIK - stojąc na straży grosza publicznego - działa w ich interesie.

To już czwarty raz, kiedy gościliśmy studentów z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Fakt, że studenci chętnie wracają do Izby, świadczy o tym, że postrzegają oni NIK jako atrakcyjną instytucję. I to nie tylko z uwagi na prowadzone kontrole, ale także ze względu na lekcje, które cieszą się dużą popularnością.

Informacje o artykule

Data utworzenia:
16 marca 2023 00:38
Data publikacji:
16 marca 2023 00:38
Wprowadził/a:
Andrzej Gaładyk
Data ostatniej zmiany:
12 czerwca 2023 08:38
Ostatnio zmieniał/a:
Andrzej Gaładyk

Przeczytaj treść ponownie