Wyszukane artykuły - "100-lecie NIK"


Artykuły (3):

Raz na sto lat

To było niezapomniane przeżycie dla pracowników Najwyższej Izby Kontroli. Ponad tysiąc pracowników, gości, przedstawicieli Najwyższych Organów Kontroli z całego świata oraz przedstawicieli najwyższych władz państwowych uczestniczyło w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie w uroczystości jubileuszu 100-lecia powołania NIK. Prezes Izby Krzysztof Kwiatkowski podziękował za służbę pracownikom NIK. Podkreślił, że to dobry dzień nie tylko na podsumowania, ale też na spojrzenie w przyszłość. Wszak kolejne lata postawią przed Izbą kolejne wyzwania: etyczne, technologiczne, gospodarcze czy geopolityczne.

więcej treści z artykułu: Raz na sto lat

100 lat Najwyższej Izby Kontroli [relacja z obchodów]

7 lutego Najwyższa Izba Kontroli kończy równo sto lat. Przez cały ten okres NIK nieprzerwanie działała w trosce o dobro ojczyzny i obywateli, a jej kontrole przyczyniały się do naprawy państwa. W tym szczególnym dniu razem z pracownikami Izby będą goście z kilku kontynentów oraz najwyżsi przedstawiciele międzynarodowych organizacji organów kontroli. 175 kontrolerów i pracowników zostanie odznaczonych orderami i medalami. W tym dniu nie zapomnimy o tych, którzy przyczynili się do powstania Izby. Hołd pamięci złożymy także najwybitniejszym pracownikom. Oficjalne obchody zakończy wieczorna uroczystość w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

więcej treści z artykułu: 100 lat Najwyższej Izby Kontroli [relacja z obchodów]

Sekrety kontroli NIK

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli historii przedwojennej jak i współczesnej Polski. Na półkach księgarskich już w piątek 8 lutego znajdą się dwie publikacje opisujące 100 lat działalności Najwyższej Izby Kontroli. Pierwsza z nich to bogato ilustrowany i opatrzony mnóstwem wspomnień album „Najwyższa Izba Kontroli 1919–2019. Sto lat troski o Państwo”. Drugą zaś można śmiało polecić wielbicielom literatury faktu z odrobiną sensacji. To „100 kontroli z archiwum NIK”. Książki powstały we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Dla filatelistów atrakcją będzie z pewnością okolicznościowy znaczek i koperta pierwszego dnia obiegu wydane przez Pocztę Polską. Wszystkie publikacje uświetniają wspaniały jubileusz setnej rocznicy powołania Najwyższej Izby Kontroli. Książki dostępne będą w sieci Empik i księgarniach IPN, znaczki i koperty w urzędach pocztowych.

więcej treści z artykułu: Sekrety kontroli NIK

Przeczytaj treść ponownie