Wyszukane artykuły - "Poczta Polska"


Artykuły (3):

NIK kontroluje Pocztę Polską

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę dostępności usług pocztowych. Izba sprawdzi, jak Poczta Polska SA wykonuje zadania operatora wyznaczonego do świadczenia powszechnych usług pocztowych. W ramach kontroli NIK przygotowała na stronie Izby (nik.gov.pl) anonimową ankietę dla wszystkich klientów poczty.

więcej treści z artykułu: NIK kontroluje Pocztę Polską

NIK o Poczcie Polskiej

Poczta Polska zbyt długo zwlekała z przeprowadzeniem zmian i nie wykorzystała szansy na dostosowanie się do rynku otwieranego dla innych operatorów pocztowych. Brak systemu motywacyjnego sprawia, że listonosze, zamiast dostarczać paczki do domów, wolą zostawiać w skrzynkach awiza. Klienci zmuszeni są odbierać przesyłki osobiście, jednak tylko 20 urzędów pocztowych w kraju jest czynnych przez całą dobę, a większość działa w godzinach, które pokrywają się z godzinami pracy innych firm i instytucji.

więcej treści z artykułu: NIK o Poczcie Polskiej

NIK o Poczcie Polskiej

Poczta Polska coraz gorzej traktuje swoich klientów - ocenia NIK. Trudniej dostać się do urzędów pocztowych, bo ich liczba co roku maleje. Przesyłki narażone są na zniszczenie lub zgubienie. Wędrują zbyt długo. Często giną. Kluczowe inwestycje opóźniają się, a sytuacja ekonomiczna spółki pogarsza się z roku na rok.

więcej treści z artykułu: NIK o Poczcie Polskiej

Przeczytaj treść ponownie