Wyszukane artykuły - "rocznica"


Artykuły (9):

Raz na sto lat

To było niezapomniane przeżycie dla pracowników Najwyższej Izby Kontroli. Ponad tysiąc pracowników, gości, przedstawicieli Najwyższych Organów Kontroli z całego świata oraz przedstawicieli najwyższych władz państwowych uczestniczyło w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie w uroczystości jubileuszu 100-lecia powołania NIK. Prezes Izby Krzysztof Kwiatkowski podziękował za służbę pracownikom NIK. Podkreślił, że to dobry dzień nie tylko na podsumowania, ale też na spojrzenie w przyszłość. Wszak kolejne lata postawią przed Izbą kolejne wyzwania: etyczne, technologiczne, gospodarcze czy geopolityczne.

więcej treści z artykułu: Raz na sto lat

100 lat Najwyższej Izby Kontroli [relacja z obchodów]

7 lutego Najwyższa Izba Kontroli kończy równo sto lat. Przez cały ten okres NIK nieprzerwanie działała w trosce o dobro ojczyzny i obywateli, a jej kontrole przyczyniały się do naprawy państwa. W tym szczególnym dniu razem z pracownikami Izby będą goście z kilku kontynentów oraz najwyżsi przedstawiciele międzynarodowych organizacji organów kontroli. 175 kontrolerów i pracowników zostanie odznaczonych orderami i medalami. W tym dniu nie zapomnimy o tych, którzy przyczynili się do powstania Izby. Hołd pamięci złożymy także najwybitniejszym pracownikom. Oficjalne obchody zakończy wieczorna uroczystość w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

więcej treści z artykułu: 100 lat Najwyższej Izby Kontroli [relacja z obchodów]

Sekrety kontroli NIK

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli historii przedwojennej jak i współczesnej Polski. Na półkach księgarskich już w piątek 8 lutego znajdą się dwie publikacje opisujące 100 lat działalności Najwyższej Izby Kontroli. Pierwsza z nich to bogato ilustrowany i opatrzony mnóstwem wspomnień album „Najwyższa Izba Kontroli 1919–2019. Sto lat troski o Państwo”. Drugą zaś można śmiało polecić wielbicielom literatury faktu z odrobiną sensacji. To „100 kontroli z archiwum NIK”. Książki powstały we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Dla filatelistów atrakcją będzie z pewnością okolicznościowy znaczek i koperta pierwszego dnia obiegu wydane przez Pocztę Polską. Wszystkie publikacje uświetniają wspaniały jubileusz setnej rocznicy powołania Najwyższej Izby Kontroli. Książki dostępne będą w sieci Empik i księgarniach IPN, znaczki i koperty w urzędach pocztowych.

więcej treści z artykułu: Sekrety kontroli NIK

98. rocznica powstania Najwyższej Izby Kontroli

7 lutego Najwyższa Izba Kontroli obchodzi swoje 98-lecie. Z tej okazji przedstawiciele NIK z prezesem Krzysztofem Kwiatkowskim oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystościach przywołujących pamięć o wielkich Polakach związanych z Izbą.

więcej treści z artykułu: 98. rocznica powstania Najwyższej Izby Kontroli

Wspominamy Prezesa Waleriana Pańkę

Mija 25 lat od tragicznej śmierci prof. Waleriana Pańki, pierwszego prezesa NIK po przemianach ustrojowych ’89 roku. Choć stał na czele Izby zaledwie przez cztery miesiące, skutecznie pchnął ją na drogę koniecznych reform.

więcej treści z artykułu: Wspominamy Prezesa Waleriana Pańkę

Jubileusz powołania Najwyższej Izby Kontroli

Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiciele Izby i zaproszeni goście wzięli udział w jubileuszu 97. rocznicy powołania NIK. Podczas seminarium zorganizowanego w hołdzie pamięci profesorów Lecha Kaczyńskiego i Waleriana Pańki omówiono ich dorobek naukowy, pamiętając, że to oni, obok Józefa Higersbergera tworzyli NIK, dając początek nowoczesnej kontroli państwowej.

więcej treści z artykułu: Jubileusz powołania Najwyższej Izby Kontroli

97. rocznica utworzenia NIK

7 lutego mija 97. rocznica utworzenia Najwyższej Izby Kontroli. W centrali NIK przedstawiciele rodziny pierwszego prezesa NIKP, Andrzej Higersberger z żoną, złożyli kwiaty przed popiersiem stryjecznego dziadka, Józefa Higersbergera oraz pod tablicami byłych Prezesów NIK Waleriana Pańki i Lecha Kaczyńskiego. Rodzinie Higersbergerów towarzyszył Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.

więcej treści z artykułu: 97. rocznica utworzenia NIK

96. rocznica utworzenia NIK

7 lutego minęła 96. rocznica powstania Najwyższej Izby Kontroli. Z tej okazji w Izbie odbyło się spotkanie poświęcone pamięci prezesów i pracowników, którzy szczególnie zasłużyli się w historii NIK.

więcej treści z artykułu: 96. rocznica utworzenia NIK

70. rocznica wyzwolenia Auschwitz

27 stycznia minęła 70. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz–Birkenau. Zamordowano tam ponad milion sto tysięcy ludzi. W Auschwitz zginęli także pracownicy NIK. W uroczystościach rocznicowych wziął udział Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.

więcej treści z artykułu: 70. rocznica wyzwolenia Auschwitz

Przeczytaj treść ponownie