NIK dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Prezes Krzysztof Kwiatkowski od wielu lat angażuje się jako wolontariusz w działanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku tradycyjnie kwestował na ulicach Łodzi.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski z wolontariuszami WOŚP   Krzysztof Kwiatkowski kwestuje dla WOŚP

Odpowiedział także na zaproszenie organizatorów akcji „26.LICYTACJI WOŚP” i poprowadził jedną z nich w Rotundzie Manufaktury. To łódzka część ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Przedmioty na licytację przekazali znani mieszkańcy tego miasta. Prezes Krzysztof Kwiatkowski wystawił na łódzkiej „26.LICYTACJI WOŚP” pióro, którym osobiście podpisywał raporty z kontroli NIK.

Krzysztof Kwiatkowski został zaproszony przez organizatora tego wydarzenia - Zbigniewa Pietrzaka z Pokojowego Patrolu - w roli „Przyjaciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Podobnie można nazwać wielu pracowników NIK, którzy co roku czynnie włączają się w charytatywny koncert WOŚP dla ratowania życia dzieci i seniorów.

NIK uruchomiła także dwie aukcje przekazanych przez prezesa NIK przedmiotów. Pierwszy z nich - akwarela przedstawiająca warszawską siedzibę Izby (z dołączoną do zestawu książka o historii Izby z imienną dedykacją) została zlicytowana za 1009 zł.  

Na drugiej aukcji wystawiony został artystyczny talerz z kwiatami z porcelany - prezent od szefa najwyższego organu kontroli Chin. Do zestawu dołączono kolekcjonerską lupę z logo NIK w pamiątkowym etui. Dzięki tej licytacji uzyskano dla WOŚP dodatkowe 1272 zł.

Teraz na zwycięzców czeka możliwość odwiedzenia siedziby NIK w Warszawie, a zwłaszcza miejsc ciekawych historycznie - pamiętających czasy Waleriana Pańki i Lecha Kaczyńskiego, byłych prezesów Najwyższej Izby Kontroli. Zwycięzców aukcji osobiście przyjmie prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, wręczy wylicytowane przedmioty i oprowadzi po gmachu Izby.

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Informacje o artykule

Data utworzenia:
07 stycznia 2018 02:16
Data publikacji:
07 stycznia 2018 09:30
Wprowadził/a:
Andrzej Gaładyk
Data ostatniej zmiany:
15 stycznia 2018 10:12
Ostatnio zmieniał/a:
Daniel Michalecki
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski z wolontariuszami WOŚP

Przeczytaj treść ponownie