NIK odznaczona Medalem „Pro Memoria”

W uroczystości wręczenia Medalu „Pro Memoria”, która odbyła się  28 marca w siedzibie NIK, udział wzięli Przedstawiciele Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, w tym Minister Jan Stanisław Ciechanowski, Kierownik Urzędu. Obecni byli też członkowie Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, reprezentanci Kawalerów Virtuti Militari, Armii Krajowej, konspiracyjnego Wojska Polskiego, Koła Leśników i Drzewiarzy, więźniów politycznych okresu stalinowskiego, więźniów obozów koncentracyjnych oraz Sybiraków.

Uroczystość wręczenia Medalu "Pro Memoria"

Wręczenie Medalu Pro Memoria


Izba otrzymała to wyjątkowe wyróżnienie za wieloletnią opiekę nad polskimi kombatantami, również tymi zamieszkałymi poza granicami naszego kraju - na terenie Litwy, Białorusi, Rosji oraz Ukrainy. NIK współpracuje ze środowiskami weteranów i regularnie uczestniczy w uroczystościach które oddają hołd bohaterom walk o wolną Polskę. - Mamy szczęście, że w naszym kraju instytucja odpowiedzialna za kontrolę państwową ma jednocześnie tak etosotwórczy charakter - stwierdził minister Ciechanowski.

Prezes Krzysztof Kwiatkowski podziękował za to wyjątkowe wyróżnienie. Pokreślił, że w pomoc kombatantom i osobom represjonowanym angażuje się wielu pracowników NIK. - Nigdy nie zapomnę, jak w pierwszych dniach mojego urzędowania zwrócili się do mnie z apelem, by ta działalność Izby mogła być dalej kontynuowana - wspominał. I od razu podkreślił, że pamięć o niezłomnych bohaterach będzie stale towarzyszyć tej instytucji. - Zawsze będziemy wdzięczni za to, co od państwa otrzymaliśmy - zwrócił się na koniec do obecnych podczas uroczystości kombatantów.

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Informacje o artykule

Data utworzenia:
28 marca 2014 15:35
Data publikacji:
28 marca 2014 15:35
Wprowadził/a:
Daniel Michalecki
Data ostatniej zmiany:
31 marca 2014 10:56
Ostatnio zmieniał/a:
Andrzej Gaładyk

Przeczytaj treść ponownie