NIK wyróżniona honorowym Kryształem Przetargów Publicznych

Kryształy Przetargów Publicznych to nagrody, których celem jest upowszechnianie najlepszych zasad i praktyk w dziedzinie postępowań przetargowych. Kryształy otrzymują zamawiający, którzy działają w sposób przejrzysty i zgodny z zasadami uczciwej konkurencji, doprowadzając do wyboru najkorzystniejszej oferty. Nagradzani są również wykonawcy, którzy realizują inwestycje w zgodzie z najwyższymi standardami i poszanowaniem publicznych pieniędzy.

Zob. relację z gali wręczenia nagród

Honorowy Kryształ Przetargów Publicznych dla NIK

W tym roku po raz pierwszy Kapituła zdecydowała się przyznać wyróżnienie honorowe. Otrzymała je Najwyższa Izba Kontroli. Izba została nagrodzona - jak piszą organizatorzy - "za ugruntowane i niezmienne stanowisko w sprawie przestrzegania fundamentalnych zasad udzielania zamówień publicznych oraz za wkład w rozwój systemu zamówień poprzez konsekwentne stanie na straży jakości i poprawności prowadzonych postępowań przetargowych od początku istnienia systemu zamówień w Polsce".

- To wyróżnienie i cieszy, i zobowiązuje - powiedział Krzysztof Kwiatkowski, odbierając w imieniu NIK nagrodę. Prezes Najwyższej Izby Kontroli pogratulował też obecnym na sali przedstawicielom publicznych instytucji coraz lepszych postępowań przetargowych, które coraz rzadziej są kwestionowane przez inspektorów Izby.

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Informacje o artykule

Data utworzenia:
27 października 2014 15:33
Data publikacji:
28 października 2014 09:00
Wprowadził/a:
Daniel Michalecki
Data ostatniej zmiany:
28 października 2014 09:46
Ostatnio zmieniał/a:
Andrzej Gaładyk
NIK wyróżniona honorowym Kryształem Przetargów Publicznych

Przeczytaj treść ponownie