Przejdź do treści
Jesteś tutaj:

Pamiętamy o Tych, którzy odeszli

Znicze na grobach

31 października 2017 15:15

Dzień Wszystkich Świętych 1 listopada i przypadający po nim Dzień Zaduszny to szczególny moment w którym wspominamy Tych, którzy odeszli. Palimy znicze na znak osobistego wspomnienia o zmarłych. NIK każdego roku pamięta o osobach, które tworzyły tę instytucję: byłych Prezesach i wszystkich pracownikach Izby, których już wśród nas nie ma.

Kierownictwo NIK skałada kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudzkiego w siedzibie NIKKierownictwo Najwyższej Izby Kontroli złożyło w siedzibie NIK kwiaty pod tablicami byłych prezesów Izby: prof. Lecha Kaczyńskiego i prof. Waleriana Pańki oraz pod popiersiem Józefa Higersbergera (pierwszego prezesa Izby), a także pod tablicą upamiętniającą Naczelnika Państwa Marszałka Józefa Piłsudskiego, który powołał do życia Najwyższą Izbę Kontroli Państwa. Delegacja NIK zapaliła także znicze na grobach byłych pracowników Izby: Władysława Stasiaka, Aleksandra Szczygły i Sławomira Skrzypka, na warszawskich Powązkach.

Pezes NIK Krzysztof Kwiatkowski kwestuje na cmentarzu starym w Łodzi1 listopada, jak co roku, prezes Krzysztof Kwiatkowski wziął udział w odbywającej się od 1995 roku kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza - jednej z najstarszych łódzkich nekropolii. Pochowani są tam najwięksi łódzcy fabrykanci (m.in. Scheiblerowie, Grohmanowie, Kindermannowie), a także wiele wybitnych postaci polskiej nauki, kultury i życia społecznego, w tym zmarły niedawno reżyser Grzegorz Królikiewicz.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski składa wieniec na cmentarzu w Kijowie-Bykowni.Delegacja NIK, wraz z prezesem Krzysztofem Kwiatkowskim, udała się także na Polski Cmentarz Wojenny w Kijowie-Bykowni, gdzie złożyła hołd pamięci 3435 polskich obywateli, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Polska część Bykowni to tzw. czwarty cmentarz katyński, otwarty w 2012 roku na miejscu kaźni ofiar terroru stalinowskiego.

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Zdjęcia:

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 31 października 2017 15:30
Data publikacji: 31 października 2017 15:30
Wprowadził/a: Andrzej Gaładyk

Data ostatniej zmiany: 02 listopada 2017 09:07
Ostatnio zmieniał/a: Katarzyna Prędota

 

Przeczytaj treść ponownie

Najwyższa
Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli
Skr. poczt. P-14, 00-950 Warszawa
tel. 22 444 50 00
nik@nik.gov.pl
NIP: 526-10-58-627, REGON: 000000052