Pamiętamy o Tych, którzy odeszli

Kierownictwo NIK skałada kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudzkiego w siedzibie NIKKierownictwo Najwyższej Izby Kontroli złożyło w siedzibie NIK kwiaty pod tablicami byłych prezesów Izby: prof. Lecha Kaczyńskiego i prof. Waleriana Pańki oraz pod popiersiem Józefa Higersbergera (pierwszego prezesa Izby), a także pod tablicą upamiętniającą Naczelnika Państwa Marszałka Józefa Piłsudskiego, który powołał do życia Najwyższą Izbę Kontroli Państwa. Delegacja NIK zapaliła także znicze na grobach byłych pracowników Izby: Władysława Stasiaka, Aleksandra Szczygły i Sławomira Skrzypka, na warszawskich Powązkach.

Pezes NIK Krzysztof Kwiatkowski kwestuje na cmentarzu starym w Łodzi1 listopada, jak co roku, prezes Krzysztof Kwiatkowski wziął udział w odbywającej się od 1995 roku kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza - jednej z najstarszych łódzkich nekropolii. Pochowani są tam najwięksi łódzcy fabrykanci (m.in. Scheiblerowie, Grohmanowie, Kindermannowie), a także wiele wybitnych postaci polskiej nauki, kultury i życia społecznego, w tym zmarły niedawno reżyser Grzegorz Królikiewicz.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski składa wieniec na cmentarzu w Kijowie-Bykowni.Delegacja NIK, wraz z prezesem Krzysztofem Kwiatkowskim, udała się także na Polski Cmentarz Wojenny w Kijowie-Bykowni, gdzie złożyła hołd pamięci 3435 polskich obywateli, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Polska część Bykowni to tzw. czwarty cmentarz katyński, otwarty w 2012 roku na miejscu kaźni ofiar terroru stalinowskiego.

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Informacje o artykule

Data utworzenia:
31 października 2017 15:30
Data publikacji:
31 października 2017 15:30
Wprowadził/a:
Andrzej Gaładyk
Data ostatniej zmiany:
02 listopada 2017 09:07
Ostatnio zmieniał/a:
Katarzyna Prędota
Znicze na grobach © Fotolia

Przeczytaj treść ponownie