Przejdź do treści
Jesteś tutaj:

Prezes NIK na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Napis XXVII Forum Ekonomiczne w tle zdjęcie z sesji forum

05 września 2017 14:05

Prezes Krzysztof Kwiatkowski bierze udział w XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy. NIK regularnie uczestniczy w tym wydarzeniu, które ze względu na skalę i znaczenie nazywane bywa „polskim Davos”. W tym roku szef najwyższego organu kontroli państwa będzie przekonywał, że kontrola nie jest czymś, czego należy się bać, ale z czego trzeba korzystać.

Forum w Krynicy należy do najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w tej części Europy. Co roku przyjeżdża tu ponad 3 tys. gości. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymieniają szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i posłowie z krajów naszego regionu, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z pond 60 krajów. Wśród zaproszonych do Krynicy gości jest również prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski.

Zdjęcie z sesji Forum Ekonomicznego w Krynicy
W panelu „Niedokończona integracja a aspiracje krajów europejskich” udział wzięli prezydenci: Polski Andrzej Duda, Gruzji Giorgi Margwelaszwili oraz Macedonii Gorge Iwanow

Forum jest miejscem ważnych debat o sprawach kluczowych dla Polski i jej sąsiadów. Tegoroczny temat przewodni konferencji to: „Projekt Europa - jaki przepis na następne dekady?”. Głos w tej szerokiej dyskusji zabierze także szef NIK. Krzysztof Kwiatkowski będzie jednym z głównych uczestników panelu: Dlaczego nie powinniśmy bać się kontroli?

Prezes NIK w kuluarowych rozmowach z Prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych Maciejem Bobrowiczem

Prezes NIK w kuluarowych rozmowach z Prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych Maciejem Bobrowiczem

Kontrola państwowa sprawowana przez NIK opiera się na jasno określonych zasadach: przejrzystości intencji, rzetelności informacji, apolityczności kontrolerów oraz kolegialności w podejmowaniu kluczowych decyzji. W ten sposób Izba nawiązuje do światowych standardów. Prezes Kwiatkowski będzie przekonywał uczestników Forum, że prowadzona przez NIK kontrola nie jest karą, ale narzędziem służącym poprawie funkcjonowania państwa - jego poszczególnych obszarów i urzędów. Z tego punktu widzenia podmiotom kontrolowanym powinno zależeć na audycie przeprowadzonym przez Izbę, zakończonym szeregiem wskazówek i rekomendacji. Ich wdrożenie zapewnia lepsze działanie danej instytucji, poprawia jakość państwa i ułatwia życie obywatelom.

Udział w panelu obok prezesa Kwiatkowskiego zapowiedzieli m.in.: Nikołaj Stolarow, Zastępca Szefa Sztabu najwyższego organu kontroli Federacji Rosyjskiej; Vladimír Tóth, wiceprzewodniczący najwyższego organu kontroli Republiki Słowackiej; oraz Józef Bajdel, krakowski Okręgowy Inspektor Pracy.

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 05 września 2017 14:05
Data publikacji: 05 września 2017 14:05
Wprowadził/a: Andrzej Gaładyk

Data ostatniej zmiany: 06 września 2017 11:14
Ostatnio zmieniał/a: Andrzej Gaładyk

 

Przeczytaj treść ponownie

Najwyższa
Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli
Skr. poczt. P-14, 00-950 Warszawa
tel. 22 444 50 00
nik@nik.gov.pl
NIP: 526-10-58-627, REGON: 000000052