Przejdź do treści

Sport i turystyka

Kontrola finansowania olimpijczyków

Kontrola finansowania olimpijczyków

17 września 2013 13:55

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczyna kontrolę finansowania przygotowań do Igrzysk w Londynie. Wnioski z tej kontroli mają pomóc w ocenie istniejącego systemu finansowania, wskazać na ewentualne ryzyka w nim istniejące oraz zaproponować - jeśli będą na to wskazywały wyniki - zmiany o charakterze prawnym i organizacyjnym, które pomogłyby ulepszyć system wspierania przez państwo przygotowań do Igrzysk Olimpijskich.

więcej treści z artykułu: Kontrola finansowania olimpijczyków

NIK o koncercie Madonny

NIK o koncercie Madonny

05 czerwca 2013 11:30

Minister Sportu i Turystyki wydała publiczne pieniądze na koncert Madonny niegospodarnie i niezgodnie z ich przeznaczeniem – takie jest ostateczne stanowisko NIK po oddaleniu ministerialnych zastrzeżeń przez Kolegium Izby.

więcej treści z artykułu: NIK o koncercie Madonny

NIK o biurach podróży

NIK o biurach podróży Zawiera wideo

18 kwietnia 2013 08:45

Obecny system prawny nie chroni w wystarczający sposób turystów przed skutkami upadków biur podróży. NIK postuluje nałożenie na organizatorów wypoczynku obowiązku posiadania środków, które zagwarantują wszystkim aktualnym klientom bezpieczny powrót do domu. NIK zwraca też uwagę na brak podstaw prawnych do wydawania pieniędzy podatników przez marszałków województw na sprowadzanie turystów do kraju.

więcej treści z artykułu: NIK o biurach podróży

NIK sprawdziła, dlaczego splajtowały biura podróży

NIK zajęła się przyczynami upadków biur podróży Zawiera wideo

09 listopada 2012 08:15

NIK zareagowała na tegoroczną falę upadłości biur podróży błyskawiczną kontrolą rynku turystycznego w Polsce. Audyt właśnie dobiegł końca. Publikację ostatecznego raportu poprzedziło spotkanie ekspertów, podczas którego kontrolerzy, urzędnicy i przedstawiciele organizacji turystycznych zastanawiali się wspólnie, jak poprawić sytuację osób korzystających z biur podróży i jak uszczelnić obowiązujące przepisy.

więcej treści z artykułu: NIK zajęła się przyczynami upadków biur podróży

NIK o finansowaniu kultury fizycznej i sportu

NIK o finansowaniu sportu przez samorządy

18 października 2012 13:00

Niejasne zasady finansowania sportu i zlecania zadań klubom sportowym przez gminy, niezgodne z prawem dotowanie sportu wyczynowego, brak należytego nadzoru nad pieniędzmi wydawanymi przez kluby - to tylko niektóre z szeregu zastrzeżeń zawartych w raporcie Najwyższej Izby Kontroli na temat finansowego wsparcia kultury fizycznej i sportu, jakiego udzielają samorządy.

więcej treści z artykułu: NIK o finansowaniu sportu przez samorządy

Jak naprawić polski WF?

Jak naprawić polski WF? Zawiera wideo

07 września 2012 14:06

Ostatni raport NIK dotyczący wychowania fizycznego w Polsce nie pozostawił złudzeń: wśród dzieci i młodzieży drastycznie spada zainteresowanie lekcjami WF-u. – Chcemy sprawdzić, czy coś się w szkołach od tamtej pory zmieniło, a dla ich dyrektorów mamy przesłanie: poprzeczka idzie w górę – mówi o rozpoczynającej się właśnie kontroli dr Grzegorz Buczyński.

więcej treści z artykułu: Jak naprawić polski WF?

Czarny sezon biur podróży

Czarny sezon biur podróży Zawiera wideo

23 sierpnia 2012 11:28

Kilkadziesiąt tysięcy Polaków w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zostało dotkniętych przez upadki biur podróży. Czy można było zapobiec tej sytuacji? – Sprawdzimy to – mówi dr Grzegorz Buczyński z Najwyższej Izby Kontroli. Raport NIK ma pomóc w uniknięciu podobnego kryzysu za rok.

więcej treści z artykułu: Czarny sezon biur podróży

NIK skontroluje nadzór nad biurami podróży

NIK skontroluje nadzór nad biurami podróży Zawiera wideo

09 sierpnia 2012 09:57

Najwyższa Izba Kontroli rozpocznie wkrótce kontrolę przestrzegania warunków świadczenia usług turystycznych w Polsce. Decyzję w tej sprawie podjęło Kolegium NIK.

więcej treści z artykułu: NIK skontroluje nadzór nad biurami podróży

NIK o Orlikach

NIK o Orlikach

23 grudnia 2011 07:00

Dzielenie zamówienia w celu uniknięcia przetargu oraz posługiwanie się projektem bez nabycia autorskich praw majątkowych – to zarzuty NIK w stosunku do Ministerstwa Sportu i Turystyki w związku budową boisk „Orlik”.

więcej treści z artykułu: NIK o Orlikach

NIK o EURO 2012

NIK o EURO 2012 Zawiera galerię zdjęć

07 czerwca 2011 08:28

W przygotowaniach do EURO 2012 nastąpił postęp. Jednak skala opóźnień, zarzuconych przedsięwzięć oraz źle wykonanych inwestycji jest na tyle duża, że może to zagrażać prawidłowemu przebiegowi imprezy.

więcej treści z artykułu: NIK o EURO 2012

Przeczytaj treść ponownie

Najwyższa
Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli
Skr. poczt. P-14, 00-950 Warszawa
tel. 22 444 50 00
nik@nik.gov.pl
NIP: 526-10-58-627, REGON: 000000052