Życzenia wielkanocne od Prezesa NIK

Szanowni Państwo, Pracownicy i Przyjaciele Najwyższej Izby Kontroli

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy najważniejsze święto chrześcijańskie, Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Święto szczególne, pięknie mówiące nam o zwycięstwie Życia nad śmiercią. Jakże wyjątkowy sens Wielkiej Nocy dostrzegamy dziś, gdy cały świat ogarnęło zagrożenie nową chorobą, a media codziennie donoszą o dramatach.

Ale również codziennie kolejne zarażone osoby zdrowieją. I podczas tegorocznych Świąt to jest właśnie nasze światło nadziei. To jemu dziś powinniśmy zaufać i z niego czerpać siłę.

Wielkanoc to również święto rodzinne, podczas którego tak ważne i potrzebne są bliskość i serdeczność. Wszyscy powinniśmy sobie życzyć poczucia tej bliskości nie tylko dziś, ale zawsze. Nigdy nie przypuszczałem, że takie życzenia będę składać w czasie, gdy najważniejsze jest odosobnienie. Ale właśnie dlatego są one teraz tym ważniejsze.

Bo to zwłaszcza teraz nie powinniśmy zaniedbywać utrzymywania więzi - rodzinnych i społecznych. Nie mogąc spotykać się osobiście, bądźmy razem duchowo. Pamiętajmy o sobie nawzajem. Każde z nas osobno, ale we wspólnym poczuciu tego, co najważniejsze - dajmy świadectwo sensu nadchodzącego Święta Wielkiej Nocy: zwycięstwa nad cierpieniem i śmiercią.

Powitajmy z nadzieją i radością Życie. Alleluja.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli
Marian Banaś

Życzenia wielkanocne od Prezesa NIK

Życzenia wielkanocne od Prezesa NIK - materiał emisyjny wideo (H.264)

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Informacje o artykule

Data utworzenia:
08 kwietnia 2020 15:56
Data publikacji:
09 kwietnia 2020 08:00
Wprowadził/a:
Andrzej Gaładyk
Data ostatniej zmiany:
08 kwietnia 2020 16:13
Ostatnio zmieniał/a:
Andrzej Gaładyk
Ozdobna kompozycja z pisanek i gałązek wierzby © Adobe Stock

Przeczytaj treść ponownie