Z seniorami w Łodzi o suplementach diety

Fundacja Drugi  Łódzki Uniwersytet Trzeciego Wieku zajmuje się systemowym wspieraniem seniorów.  Jedną z form pomocy, obok działalności charytatywnej i edukacyjnej, jest promocja zdrowego stylu życia. W tym celu Fundacja organizuje dla seniorów m.in. szkolenia i konferencje.

Ostatnio do wzięcia udziału w cyklu spotkań edukacyjnych zaproszony został prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Podczas pierwszej wspólnej konferencji, w organizację której zaangażował się również Łódzki Uniwersytet Medyczny, szef Izby przedstawił najważniejsze ustalenia głośnej kontroli dotyczącej suplementów diety.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski na spotkaniu z senorami

NIK w opublikowanym w lutym raporcie wskazywała, że rynek suplementów diety wymaga pilnej regulacji. W ocenie NIK jest to niezwykle ważna kwestia, m.in. z uwagi na to, że polscy konsumenci - także osoby w podeszłym wieku - spożywają coraz więcej suplementów, traktując je nierzadko jako panaceum na różne dolegliwości.

Krzysztof Kwiatkowski przypomniał, że według danych CBOS aż 89 proc. Polaków zażywa leki bez recepty i suplementy diety. W 2015 r. Polacy kupili blisko 190 mln opakowań suplementów diety. Statystyczny Polak kupił więc sześć opakowań suplementów i wydał na nie ok. 100 zł. Średnia cena opakowania suplementu diety w Polsce wynosi ok. 16 zł. - mówił prezes Kwiatkowski. Tymczasem - jak wynika z raportu NIK - nie możemy być pewni, co dokładnie spożywają konsumenci, gdyż wprowadzane do obrotu suplementy są praktycznie poza skuteczną kontrolą.

Więcej o wynikach kontroli NIK dotyczącej rynku suplementów diety >>

Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>

Informacje o artykule

Data utworzenia:
19 czerwca 2017 15:21
Data publikacji:
19 czerwca 2017 15:21
Wprowadził/a:
Andrzej Gaładyk
Data ostatniej zmiany:
19 czerwca 2017 19:43
Ostatnio zmieniał/a:
Andrzej Gaładyk

Przeczytaj treść ponownie